ASGARD CAMPING KAMP ALANI. KAYAKÖY. FETHİYE.

 


Fethiye Kayaköy’de yeni açılan bu çok güzel ve geniş kamp alanını yine çok güzel ve gencecik arkadaşlar işletiyor. Gemiler Plajına giderken sağda, dönerken solda olan bu kamp alanını bulmanız çok kolay. Afkule tabelasıyla döndüğünüz yer, yani tam o köşedeki alan Asgard Camping oluyor. Hatta giderken sağ tarafta büyükçe bir kuş heykelinde “Bu Kuşa Çıkmak Yasaktır.” uyarısını okuduysanız çok yakındasısınız demektir.

Kamp alanına ilk giriş aşamasına gelecek olursak da şöyle bir durum var. Tam o köşedeki ana kapıdan girdiğinizde sadece eşyalarınızı bırakabileceğiniz kadar, tek arabanın geçebileceği ve sonunda da 2-3 arabanın durabileceği geçici bir park yeri bulunuyor. Sonrasında yine girdiğiniz kapıdan çıkıp Afkule tarafına doğru tel örgüleri takip ederek arka taraftaki otopark alanına aracınızı park etmeniz gerekiyor. Büyük bir sorun mu? Değil. Ama keşke o kocaman arazide daha uygun ve çadırlara daha yakın bir yer ayarlasalarmış diyor insan.

Karavan ile gelecekseniz de karavancılar için ayrılan bölüme yine bu otopark kapısından geçiş yapıyorsunuz. Çadır alanındaki ağaç sıklığı sebebiyle karavanlar için nispeten araçların daha kolay hareket edebileceği bir alan ayrılmış. Çadır alanı da karavan alanı da kampın en sosyal kısımlarına eşit uzaklıkta.

Kamp alanı kabaca 2 bölgeye ayrılmış diyebiliriz. Otoparkın olduğu ve daha çok karavanlar için düşünülmüş kısım ve diğer tarafta da kocaman bir çadır alanı. Ama siz derseniz ki ben şuraya çadır kuracağım, kimsenin yapamazsın veya az öteye git diyeceğini zannetmiyorum. Genel olarak her yerde kısa boylu da olsa ağaçlar var. Güzel konumlanırsanız sabah güneşinden kaçabilirsiniz. Öğlen güneşine de zaten yapacak bir şey yok. Öğlenleri denize gitmek en mantıklı seçenek.

Kamp alanının merkezinde ateş başı ve mangal alanı olarak ayarlanan ve çevresinde oturma yerleri ile hamaklar bulunan bir bölüm ayırmışlar. İsteyenler geceleri burada takılabiliyor. Ateş başı sohbetleri gibi çeşitli etkinlikler kendiliğinden gelişiyor. İsterseniz buradaki hamaklarda isterseniz de kamp alanının herhangi bir yerinde gece yıldızları izleyebilirsiniz. Işık kirliliği çok az olduğu için geceleri gökyüzü yıldızlar şölenine dönüşüyor. Ayrıca bostan olarak ekip biçtikleri ve herkese açtıkları bir bahçeleri de var. İstediğiniz zaman girip ihtiyacınız kadar alıp çıkabilirsiniz. Buralar haricinde daha çok gündüz için üstü kapalı, gölgelik çok geniş bir oturma alanı ayarlamışlar. Aynı anda 4-5 çiftin kullanabileceği kadar büyük. Biz kahvaltılarımızı ve akşam yemeklerinizi burada yemeyi tercih ettik. Bir de kamp yerinin barı, mutfağı, az şurada soğuklanayım diyeceğiniz, yetkili abi ve ablanın genellikle burada bulunduğu bir bölüm var. Fiyatlar gayet uygun. Hatta fazlasıyla uygun. Çadırda veya karavanda bütçenizi hiç yormadan her şey dahil kamp yapabilme fırsatı sunuyorlar size.

WC/Lavabo/Duş kısmına gelirsek, kamp alanının çadır bölgesinin ortasında 3 adet wc, 2 Lavabo ve 3 adet de duş bulunuyor. Bunlar tamamen ortak kullanım. Bungalov tarzı yapmayı tercih etmişler. Biz 2 gün konakladık ve tuvaletleri 1 kere bile pis görmedim. Tuvalet kağıdı da sürekli bulunuyor. Duşlarda bir sıcak su kaynağı yok. Fakat yazları Fethiye zaten yeterince sıcak oluyor. Bulaşık yıkama alanı ise barın arka tarafında buzdolaplarının da olduğu mutfak kısmında bulunuyor. Buzdolaplarının sayısı yeterli ve güzel soğutuyor.

Bunlar haricinde de giriş kapısının yanında bir ufak atölye ve aktivite alanı yapmışlar. İsterseniz burada da takılabilirsiniz. Bu kamp alanı size vakit geçirecek çok fazla imkan sunuyor. Yakınındaki Gemiler Plajı ile anlaşmışlar. Giriş fiyatında bir güzellik yapıyorlar. Ayrıca atv turu yapmak isterseniz onun için de yönlendiriyorlar. Sabah ufak bir trekking yapayım derseniz Afkule Manastırına kadar gidip gelebilirsiniz. Veya Kayaköy’ü gezip gelebilirsiniz. Seçenekleriniz çok fazla. Aracınız varsa Ölüdeniz de çok yakın. Ama aracınız yoksa yakın yerlerde servis konusunda yardımcı oluyorlar. Hatta ellerinden gelen her konuda yardımcı oluyorlar.

Kamp alanında genel fiyat seviyesi sizleri hiç üzmeyecek düzeyde. 2020 yılında Bayram hariç günlük 35TL’ye kendi çadırınızla konaklamanız mümkün. Bayramda 50TL. Fakat bu kişi başı fiyat değil. Çadır başı fiyat. Karavan 75TL, Bungalov 100TL, tesis çadırları ise 65-85TL aralığında. Kamp fiyatları kadar bar fiyatları da uygun. Gönlünüz rahat bir şekilde gelip konaklayabilirsiniz.

Bir de genç arkadaşlar için sevindirici bir not düşeyim. Genellikle tek gelenlere veya çok genç olanlara kamp yerlerinde zenci muamelesi yapılır. Fakat burası daha çok sizler için. Burayı açan insanların zihinleri de en az sizler kadar genç. Sizler de içiniz rahat bir şekilde gelin kalın. Hatta daha önce de dediğim gibi aracınız yoksa yakındaki koylara vs. Servis konusunda yardımcı oluyorlar.

Sonuç olarak otopark gibi konularda farklı beklentilerim olsa da kamp alanı genel anlamda çok güzel. Fiyatlar uygun. Konum güzel. Yani gelmemek için hiç bir sebep yok.


Yorumlar