WAGON CONCEPT CAMPING GÖKÇEADA

Gökçeada Wagon Concept, bizim bu güne kadar gördüğümüz en iyi planlanmış, en güzel, en düzenli, en rahat konakladığımız, en kaliteli kamp alanıydı. Çadırda kalmak istemeyenler için de küçük vagon evlerde konaklama imkanı sunuluyor.

 

Ulaşım için de feribot ile Kuzulimanı’na indikten sonra şehir merkezinden Kefalos Plajı yoluna dönüp 500 metre kadar gittiğinizde solunuzda göreceksiniz. Dışarıdan bir bahçe kapısı gibi gözükse de içerisi kampçılık anlamında bir cennete açılıyor.

 

Öncelikle söylemem gereken, sadece çadırınızla veya tesis çadırıyla kamp yapmanız mümkün. İçeriye araç girişi veya karavan girişi gibi bir şey mümkün değil.

 

Özel bir otoparkı mevcut değil ama aracınızı kamp alanının giriş kapısının olduğu yolun kenarındaki boş yerlere bırakabilirsiniz. Gökçeada’da trafik diye bir şey pek olmadığı için yol kenarına araç bırakmak çok da mesele yapılacak bir şey değil.

 

Bahçe kapısında girdiğinizde ilk olarak sağlı sollu bir şekilde çadır yerleşim alanları bulunmakta. Çadırınızın önüne/yanına masa sandalye de atabilir veya ortak alandaki masaları da kullanabilirsiniz. Bahçenin ortasında ise çok güzel bir ortak alan, mutfak, hamaklar, ağaçlar,  wc ve duşlar var. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey wc’nin 1 adet olması. Yine de kamp alanı aşırı yoğun olmadıktan sonra ciddi bir sıkıntı yaşanmıyor.

 

Bu tesisin ortak alanına gelirsek anlatacak çok şey var. Öncelikle kampçılar için her şey dâhil sistem nasıl olur sorusunun cevabı tam olarak burası. Çamaşır makinası, buzdolapları, duşlar, wc zaten standart. Kocaman bir mutfağı var. 3 adet bulaşık yıkama yeri bulunuyor. Bunun yanında bulaşık makinası da var. 4’lü ortak iki adet ocağı ve tüpü tamamen tesise ait. 1 adet fırın var. Mutfakta çok sayıda ve çeşitte tabak, çatal, kaşık, bardak, malzeme ortak kullanıma sunulmuş. Çay ocağı bütün gün açık ve ücretsiz. İstediğiniz zaman çaya ve sıcak suya ulaşabilmek büyük nimet. Yani buraya gelirken taşımanız gereken eşya sayısı çok çok azalmış oluyor. Her şey zaten burada var.

 

Ortak alan kocaman bahçenin ortasında, ağaçların altında, sürekli olarak gölgede, rahatça kullanabilmeniz için hazırlanmış. 4-5 adet büyük boy piknik masası var. Sabah kahvaltılarında, akşam yemeklerinde, çay keyiflerinde, boş zamanlarınızda kullanabilirsiniz. Öyle ferah ve güzel bir alan hazırlamışlar ki biz bazen günün çoğunu burada geçiriyorduk. Hatta ördekler, kediler, tavuklarla beraber çok keyifli bir ortam oluşturmuşlar.

 

Ev hayvanı ile gelecek olanlar için köpek biraz sıkıntılı olabilir ama kedinizi rahatça getirebilirsiniz. Biz kedimiz Müzeyyen ile 2 yıldır 2 haftalık konaklamalarımızda sıkıntı yaşamadık. Burada dikkat etmeniz gereken şey kapının önünden geçen yol ve yan bahçeye geçişin kolay olması. Ama tesisin içi ağaçlık, gölgelik, bütün gün vakit geçirebilecekleri bir yer.

 

Fiyat seviyesi olarak 2020 yılı için gecelik konaklama kendi çadırınızla 120TL civarıydı. Ama samimi olarak söylüyorum ki değer. Vagon evler için ve güncel fiyatlar için tesisle iletişime geçebilirsiniz.

 

Konum olarak şehir merkezinin içinde değil ama merkezde sayılır. 10 dakikalık bir yürüyüşle şehir merkezine, börekçiye, fırına, manava ve Migros markete ulaşmanız mümkün. Uğurlu/Gizli Liman haricinde diğer koylara ve köylere 10-15 dakikada ulaşmanız mümkün.

 

Tesisle veya Gökçeada ile ilgili her türlü soru ve sorununuzda işletmecisi olan Gürol Abiye ve ailesine danışabilirsiniz. Hatta adaya ilk gelişiniz ise danışmadan hareket etmemeniz sizin için daha iyi olur. Size en iyi alternatifleri söyleyeceklerdir.

 

Sonuç kısmına gelecek olursak bütün yazdıklarım kişisel tecrübelerim olduğu için ne kadar çok tavsiye ettiğimi ve beğendiğimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Benim gezip gördüğüm hiçbir yerde böyle bir tesisin muadili yoktu. Umarım ege bölgesinde de bu kadar kaliteli kamp alanları açılır. Umarım uzun uzun yıllarca açık kalmaya devam ederler.


Yorumlar