İASOS CAMPİNG KIYIKIŞLACIK - 2020 YIL SONU İTİBARİYLE KAPATILDI


Bu kamp alanı Milas ilçesi sınırlarında da olsa tam olarak Milas'ta değil. Muğla Bodrum yolunda Milas’ı geçtikten sonra sağa doğru bir sapaktan döneceksiniz. Navigasyon yazılımınız zaten sizi yönlendirecektir. Havaalanının arka tarafından dolaşacaksınız. Gece gökten yere bir şeyler iniyor olursa korkmayın yani. Asıl yol bu dönüşten sonra başlıyor. Öncesi tertemiz sıkıntısız zaten. Navigasyonla ilerlerken bir aşamadan sonra tek şeritli köprülerden geçip, ormanın içinde ilerlerken kaybolduğunuz hissi içinizi kaplamaya başlayacak. Ama korkmayın, kaybolmadınız. Yolun 45 dakikadan fazlası bu şekilde gidecek. 

Kıyıkışlacık’a vardığınızda medeniyete ulaşmanın verdiği mutlulukla rahat bir nefes alacaksınız. Ama o nefesi azıcık daha tutun. Kıyıkışlacık’ı geçtikten sonra bir 10-15 dakika daha gitmeniz gerekiyor. Yol asfalttan sola doğru toprak bir patikaya dönecek. Ve yol bitip de ana kapıya geldiğinizde artık ulaşmış olacaksınız. Ben ilk gelişimde gece vaktiydi. Zifiri karanlıkta o büyük kapı korku filminde fırlamış gibi gelmişti. Böbreğimizi çalacaklar korkusuyla sağa sola konum atmışlığım da vardır. Ama bütün bu yol bittiğinde, o kapıdan girip sahile doğru indiğinizde cennet gibi bir koya ulaşmış olacaksınız. Ve o yolu çektiğinize değecek. Ki biz neredeyse bir yaz boyunca her hafta sonu geldik buraya. 

Karşınıza denizi aldığınızda kamp alanı 3 bölümden oluşuyor diyebiliriz. İlk giriş yaptığınız bölgede apart evler. Sol tarafta üstü kapalı ve ağaçlı kamp alanı. Sağ tarafta da karavanlar için konaklama alanı var. Hepsinin ortasında sahilde de market, restoran, oturma alanı, şezlong ve şemsiyeler mevcut. Kamp alanında denizi görmeyen bir yer yok.  Restoran kısmında kahvaltı, yemek, sıcak soğuk içecekler, dondurma bulunuyor. Fiyatlar uygun, korkmanıza gerek yok. Restoranın arka tarafında bir mangal alanı da bulunuyor. Tesiste kredi kartı da geçerli. Yanınıza fazla nakit almadıysanız kredi kartınızı da kullanabilirsiniz.

Karavan için ayrılan alanda sadece karavanlar kalıyor sayılır. Pek çadırcı görmedim. Gölge alan çok az çünkü. O kadar yol hikâyesi anlattım ama her geldiğimde karavan gördüğüme göre sorunsuz bir şekilde gelinebiliyor. Sadece biraz daha dikkatli olmanızda fayda var. Çadır alanında da bir tarafta ağaç altı gölge kısma, diğer tarafta da tesisin hazırladığı gölgeliklerin altına çadırınızı kurabilirsiniz. İsterseniz tesise ait çadırlar da bulunmakta.

Çadırların yan tarafında ise büyükçe bir mutfak, WC’ler ve duşlar var. Sıcak su, ortak buzdolabı, ocak tesis tarafından sağlanıyor.

Sahilini ise nasıl anlatsam bilemedim açıkçası. Çok bakir bir yer. Suyu tertemiz. Tamamen tesise ait. Zaman zaman tek başınıza bile denize girebiliyorsunuz. Suyu kadar havası da temiz. Çocuklarınız ile gidecekseniz gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Tamamen kapalı bir alan çünkü. Sadece suya ilk girerken küçük bir yosunlu bölge var ama bana hiç rahatsızlık vermedi.

Kamp alanında fiyat düzeyi genel olarak uygun. Gitmeden önce arayıp güncel fiyat bilgisini yine de alın tabi. Özellikle hafta içi sakin zamanlarda kullanacaksanız veya uzun süreli konaklayacaksanız kesinlikle tavsiye ederim. Böyle dediğime bakmayın, en başta da söylediğim gibi biz neredeyse her hafta sonu buraya cuma akşam iş çıkışı gelip pazar akşam Denizli’ye dönüş şeklinde çok konaklamışlığımız vardır. Bu güne kadar 1 defa sorun yaşadık. Onda da sonrasında arayıp özür dilediler. Konuyu kapattık.

Bir paragraf da ev hayvanıyla gelmek isteyenler için ayırayım. Biz kedimiz Müzeyyen’le birlikte çok defa geldik, konakladık. Kamp alanının küçük tatlı köpekleri de vardı ve bir sorun yaşamadık. Her yönden kapalı bir bölge olduğu için kaçıp gidebileceği çok bir yer yok zaten. Eğer hayvanınızı tanıyorsanız, çevrenizde konaklayanlara rahatsızlık vermeyeceğine eminseniz beraber gelebilirsiniz.

Çadır kampı için gelecekseniz size tavsiyem Cuma akşam biraz erken gelmeye çalışın. Veya öncesinde arayıp bilgi verin. Alan çok kalabalık olduğunda yerleşim biraz sıkıntılı olabiliyor. Gölgelikler planlı yapılmış ama ağaç altlarında aynı planlılık yok. Çadırlar biraz rastgele kuruluyor. Temkinli olmanızda fayda var.

2020 yılı için kendi çadırınızla gittiğinizde kişi başı 25TL fiyatı ile bence çok uygun. Elektrik kullanmak isterseniz günlük 15TL’ye alabiliyorsunuz. Ama artık herkeste powerbank olduğu için çok gerek olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca buzdolabı kiralama imkanı da mevcut. Karavan ile konaklama, tesis çadırlarında konaklama, apartların gecelik fiyatları gibi ayrıntılı bilgiler için tesisle iletişime geçebilirsiniz.


Yorumlar